ANAHTAR TESLİM TESİS PROJELERİ

 • ANAHTAR TESLİM TESİS PROJELERİ
 • Liste Türü :

TOHUM ELEME TESİSİ

Tohumluk Arpa Buğday Eleme ve İlaçlama Tesisi

Elevatorsan Innovation Teknoloji olarak, Yılların verdiği Tecrübe, İleri Mühendislik ve Yüksek Teknoloji ile Taneli Gıda ürünlerinin Hasattan Sonra İşlenmesi için gerekli Tüm Makine ve Ekipmanları Bilgisayar ortamında Üç Boyutlu Olarak Tasarlayarak, Lazer Kesim ve CNC Tezgâhlarında, Gıdaya Uygun ve CE Sertifikalı Olarak Üretiyoruz.

Tüm Tohumluk Tahıl Çeşitleri, Arpa, Buğday, Çavdar, Yulaf, Kara Buğday, gibi ürünlerin İşlendiği Tesis Makineleri Üretiyoruz. Eleme, Temizleme, Boylama, İlaçlama, Kaplama, Parlatma, Seçme, Ayırma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Çöp, Saman, Toz, Kabuk, Kapçık, Taş, Toprak, Metal, Cam gibi istenmeyen yabancı maddelerden Temizlenmesi için gerekli Makineleri ve tüm bu işlemler sonunda Otomatik Tartım ve Çuvallama Sistemlerinin Üretimini Yapmaktayız. Tüm Üretimlerimizi Müşterilerimizin tercihlerine göre İster Tamamen Statik Fırın Boyalı, İster AISI 304 Paslanmaz Çelikten veya Sadece Ürün Temas Yüzeyleri Paslanmaz Olarak Yapıyoruz.

Tohumluk Temizleme, Eleme, İşleme, İlaçlama ve Torbalama Tesislerinde Makineleri Besleyen ve Ürün Transferi sağlayan Z Tipi Kovalı Elevatörler, PVC Bantlı Konveyörler, Helezonlar ile birlikte Tesis içerisindeki Kirli, Tozlu havayı Kontrol edebilen Toz Aspiratörleri, Siklonları ve Hava Kilitlerinin üretimini de yaparak, Siz Değerli Müşterilerimize ANAHAR TESLİM TESİS PROJELERİ SUNUYORUZ.

Standart Tohum Eleme ve İlaçlama Tesisimizde;

Arpa, Buğday Eleme İlaçlama Tesisi ile, Hasattan Sonra İşlenmemiş mahsulün eleme makinalarından geçirilerek Toz, Çöp, Kabuk, Kırık, Yetişmemiş içi Boş ve Bozuk tanelerden Temizlenir ve İşlenecek ürüne göre Elekleri değiştirilmiş olan eleme makinalarına gönderilerek ürünün çeşidine ve cinsine göre taneler halinde boyutlandırılır. Daha sonra ürünler Çuvallama Kantar makinesi aracılığı ile istenilen ağırlıkta çuvallanır, Torbalanır veya Kiloluk Paketlenir.

 • Kılçık Kıran Makinesi Sayesinde; Hasat işlemi sırasından başaktan ayrılmamış saplıu çöplü kaba ürünler parçalanarak tanelenmesi sağlanır. Başaktan çıkan ayrılan ürünler işlenmeye elenmeye hazır hale gelir. Bu işlem sırasında parçalanan başaklar, Saplar ve Çöpler Eleme esnasında Verimliliği artırır.

 

 • Radyal Tarar Makinesi Sayesinde; Hasat esnasında tarladan gelen toz, toprak, kabuk ve kapçık gibi hafif istenmeyen yabancı maddeler vakumlama yöntemiyle ana üründen ayrılır, temizlenir Bu sayede ürün daha sonraki aşamalarda daha verimli elenir ve temizlenir.

 

 

 • Çöp Sasörü Makinesi Sayesinde; Mahsül içindeki istenmeyen Ana üründen daha küçük toz kırık çöp gibi yabancı maddeler ve ana üründen fiziksel olarak daha büyük, iri olan yabancı maddeler temizlenir ilerleyen aşamalardaki hassas temizlemeye katkı sağlar.

 

 • Süper Hassas Bakliyat Temizleme Makinası Sayesinde; Ürün içerisinde ki çöp, saman, kabuk vs. gibi istenmeyen yabancı maddelerden ayrıştırılarak ön temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olunur. Daha sonra ürün Taş Ayırma Makinesine gönderilir.

 

 

 • Taş Ayırma Makinası Sayesinde: Ürün içerisinde üründen daha ağır öz kütleye sahip İstenmeyen taş, cam, toprak, gibi yabancı maddelerden temizlenmesi sağlanır. Daha sonra ürün içerisinde bulunan hafif taneli, cılız, yabancı maddelerden temizlenmesi için Hafif tane Ayırıcı Makinasına gönderilir.

 

 • Hafif tane Ayırıcı Makinası Sayesinde: Ürün içerisindeki Ana Temiz Üründen daha hafif olan Yetişmemiş Cılız, Zarar görmüş, Nemini kaybetmiş ve bu nedenle rengi bozuk ürünler Ayrılır. Bu makine ile Tesisimizde temizleme işlemi tamamlanır.

 

 • Sürekli Tip Tohum İlaçlama Makinesi Sayesinde; Tohumluk Arpa, Buğday tesis içinde Temizlendikten ve Yabancı maddelerden ayrıldıktan sonra Son aşamada Çuvallanmadan önce kullanılır.  Temizlenmiş ürünleri  haşerelere, mantarlanmaya veya yapı maddelerini korumak için hassas bir şekilde kimyasal ilaçlar ile kaplanmasında kullanılan bir makinedir. 

 

 • Kantar ve Çuvallama Makinası Sayesinde de: İşlemi tamamlanmış olan ürünün istenilen ağırlıkta tartılmasını ve çuvallanmasını sağlanmış olunur. Tesis Sonunda Temizlenmiş ve Çuvallanmış Ürünler İstenilen Mesafelere taşıma bantları Sayesinde Transfer Edilir.

Tesis içerisinde ki Tüm Makineler arasında Taşıma Sistemi olarak Müşterilerimizin isteğine göre Dikey Kovalı veya Z Tipi Kovalı Elevatörler Tercih edilir.

Tüm Tesis içerisindeki ve Temizleme makinelerinden çıkan Kirli Tozlu havayı toplamak ve dışarı atmak için Yüksek Kapasiteli Toz Aspiratörleri ve Toz Siklonu Tercih edilir.

Tesis içerisindeki tüm makineleri ayrı ayrı veya Otomatik olarak hepsini birden kontrol edebilen Merkezi Elektrik Otomasyon panosu da En Son Teknoloji ve Yazılım ile En kaliteli Elektronik Cihazlar ve malzemeler Kullanılarak Tasarlanır, Hazırlanır Tesis kurulumundan Sonra Siz değerli müşterilerimize Kulanım ve bakım Eğitimi verilerek Teslim Edilir.

" Tahıl Çeşitleri, Arpa, Buğday, Çavdar, Yulaf, Kara Buğday Eleme, Boylama Temizleme, Seçme, Parlatma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, ilaçlama, kaplama, Taşıma, Aktarma, Besleme, Depolama Sistemleri İmalatı, Komple Tesis Kurulumu, İhracatı, Satışı"

 

Hemen Arayın veya Mesaj Atın: 0090 530 114 65 46 (WhatsApp, Viber, İmo) - info@elevatorsan.com

 

BAKLİYAT ELEME TESİSİ

Bakliyat Eleme Boylama Tesisi

Elevatorsan Innovation Teknoloji olarak, Yılların verdiği Tecrübe, İleri Mühendislik ve Yüksek Teknoloji ile Taneli Gıda ürünlerinin Hasattan Sonra İşlenmesi için gerekli Tüm Makine ve Ekipmanları Bilgisayar ortamında Üç Boyutlu Olarak Tasarlayarak, Lazer Kesim ve CNC Tezgâhlarında, Gıdaya Uygun ve CE Sertifikalı Olarak Üretiyoruz.

Tüm Bakliyat Çeşitleri, Nohut, Fasulye, Mercimek, Maş Fasulyesi, Bakla, Beyaz Fasulye, Barbunya, Kuru Fasulye, Mısır, Pirinç, Börülce, Bulgur, Demirhindi, Kırmızı Mercimek, Sarı Mercimek, Yeşil Mercimek, Bezelye, Soya Fasulyesi gibi ürünlerin İşlendiği Tesis Makineleri Üretiyoruz. Eleme, Temizleme, Boylama, İlaçlama, Kaplama, Parlatma, Seçme, Ayırma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Çöp, Saman, Toz, Kabuk, Kapçık, Taş, Toprak, Metal, Cam gibi istenmeyen yabancı maddelerden Temizlenmesi için gerekli Makineleri ve tüm bu işlemler sonunda Otomatik Tartım ve Çuvallama Sistemlerinin Üretimini Yapmaktayız. Tüm Üretimlerimizi Müşterilerimizin tercihlerine göre İster Tamamen Statik Fırın Boyalı, İster AISI 304 Paslanmaz Çelikten veya Sadece Ürün Temas Yüzeyleri Paslanmaz Olarak Yapıyoruz.

Bakliyat Temizleme ve Eleme İşleme Tesislerinde Makineleri Besleyen ve Ürün Transferi sağlayan Z Tipi Kovalı Elevatörler, PVC Bantlı Konveyörler, Helezonlar ile birlikte Tesis içerisindeki Kirli, Tozlu havayı Kontrol edebilen Toz Aspiratörleri, Siklonları ve Hava Kilitlerinin üretimini de yaparak, Siz Değerli Müşterilerimize ANAHAR TESLİM TESİS PROJELERİ SUNUYORUZ.

Standart Bakliyat Eleme ve Boylama Tesisimizde;

Hasattan Sonra İşlenmemiş mahsulün bakliyat eleme makinalarından geçirilerek Toz, Çöp, Kabuk, Kırık, Yetişmemiş içi Boş ve Bozuk tanelerden Temizlenir ve İşlenecek ürüne göre Elekleri değiştirilmiş olan bakliyat eleme makinalarına gönderilerek ürünün çeşidine ve cinsine göre taneler halinde boyutlandırılır. Daha sonra ürünler Çuvallama Kantar makinesi aracılığı ile istenilen ağırlıkta çuvallanır.

Elevatorsan Bakliyat İşleme Tesisleri gıda sektöründe önemli yeri olan Nohut, Fasulye, Mercimek vb bakliyatların yüksek verimli geliştirilmiş son teknoloji makinalarımızla maksimum seviyede temizlenmesini ve değerlenmesini hedeflemektedir

Müşterilerimizin Beklentilerine, Bütçelerine ve Uygun Mekanlarına göre Özel olarak tasarlayıp Üretimini, kurulumunu yaptığımız Standart Bakliyat Temizleme ve Eleme Tesislerimizdeki Makine ve Ekipmanlar;

1) Süper Hassas Bakliyat Temizleme Makinası Sayesinde; Ürün içerisinde ki çöp, saman, kabuk vs. gibi istenmeyen yabancı maddelerden ayrıştırılarak ön temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olunur. Daha sonra ürün Taş Ayırma Makinesine gönderilir.

2) Taş Ayırma Makinası Sayesinde: Ürün içerisinde üründen daha ağır öz kütleye sahip İstenmeyen taş, cam, toprak, gibi yabancı maddelerden temizlenmesi sağlanır. Daha sonra ürün içerisinde bulunan hafif taneli, cılız, yabancı maddelerden temizlenmesi için Hafif tane Ayırıcı Makinasına gönderilir.

3) Hafif tane Ayırıcı Makinası Sayesinde: Ürün içerisindeki Ana Temiz Üründen daha hafif olan Yetişmemiş Cılız, Zarar görmüş, Nemini kaybetmiş ve bu nedenle rengi bozuk ürünler Ayrılır. Bu makine ile Tesisimizde temizleme işlemi tamamlanır.

4) İsteğe Bağlı Olarak, Renk Ayırma Makinesi veya Seçim Bantlı Konveyör ile Temizlenmiş ürünler Paketlenmeden hemen önce Otomatik Sensör Kamera Sistemiyle Renk ayırma Makinelerinden veya Operatörler yardımıyla ışık altında son kez kontrol edilerek temiz ürün içindeki Renk Olarak Farklı Bozuk olanlar Seçilebilir. Daha tüm istenmeyen yabancı maddelerden temizlenmiş ve Piyasa değeri artmış olan Ana ürün istenilen ağırlıkta torbalanmak üzere 25-50 kg Otomatik Loadcelli Tartım Kantarına gönderilir.

5) Otomtik/Manuel Kantar ve Çuvallama Makinası Sayesinde de: İşlemi tamamlanmış olan ürünün istenilen ağırlıkta tartılmasını ve çuvallanmasını sağlanmış olunur. Tesis Sonunda Temizlenmiş ve Çuvallanmış Ürünler İstenilen Mesafelere taşıma bantları Sayesinde Transfer Edilir.

Tesis içerisinde ki Tüm Makineler arasında Taşıma Sistemi olarak Müşterilerimizin isteğine göre Dikey Kovalı veya Z Tipi Kovalı Elevatörler Tercih edilir.

Tüm Tesis içerisindeki ve Temizleme makinelerinden çıkan Kirli Tozlu havayı toplamak ve dışarı atmak için Yüksek Kapasiteli Toz Aspiratörleri ve Toz Siklonu Tercih edilir.

Tesis içerisindeki tüm makineleri ayrı ayrı veya Otomatik olarak hepsini birden kontrol edebilen Merkezi Elektrik Otomasyon panosu da En Son Teknoloji ve Yazılım ile En kaliteli Elektronik Cihazlar ve malzemeler Kullanılarak Tasarlanır, Hazırlanır Tesis kurulumundan Sonra Siz değerli müşterilerimize Kulanım ve bakım Eğitimi verilerek Teslim Edilir.

"Nohut, Fasulye, Mercimek, Maş Fasulyesi, Bakla, Beyaz Fasulye, Barbunya, Kuru Fasulye, Mısır, Pirinç, Börülce, Bulgur, Demirhindi, Kırmızı Mercimek, Sarı Mercimek, Yeşil Mercimek, Bezelye, Soya Fasulyesi Eleme, Boylama Temizleme, Seçme, Parlatma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Taşıma, Aktarma, Besleme, Depolama Sistemleri İmalatı, Komple Tesis Kurulumu, İhracatı, Satışı"

 

Hemen Arayın veya Mesaj Atın: 0090 530 114 65 46 (WhatsApp, Viber, İmo) - info@elevatorsan.com

KURUYEMİŞ ELEME TESİSİ

Yer Fıstığı,  Antep Fıstığı,  Şam Fıstığı,  Siirt Fıstığı,  Çam Fıstığı Eleme ve Boylama Tesisi

Elevatorsan Innovation Teknoloji olarak, Yılların verdiği Tecrübe, İleri Mühendislik ve Yüksek Teknoloji ile Tohum, Tahıl, Bakliyat, Hububat, Baharat, Kuruyemiş ve Susam gibi Taneli Gıda ürünlerinin Hasattan Sonra İşlenmesi için gerekli Tüm Makine ve Ekipmanları Bilgisayar ortamında Üç Boyutlu Olarak Tasarlayarak, Lazer Kesim ve CNC Tezgahlarında, Gıdaya Uygun ve CE Sertifikalı Olarak Üretiyoruz.

 

Tohumluk Arpa,  Buğday, Nohut, Fasulye, Mercimek, Kinoa, Çörek Otu, Susam, Kimyon, Fındık, Fıstık, Ceviz, Badem, Kaju gibi ürünlerin İşlendiği Tesis Makineleri Üretiyoruz. Eleme, Temizleme, Boylama, İlaçlama, Kaplama, Parlatma, Seçme, Ayırma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Çöp, Saman, Toz, Kabuk, Kapçık, Taş, Toprak, Metal, Cam gibi istenmeyen yabancı maddelerden Temizlenmesi için gerekli Makineleri ve tüm bu işlemler sonunda Otomatik Tartım ve Çuvallama Sistemlerinin Üretimini Yapmaktayız. Tüm Üretimlerimizi Müşterilerimizin tercihlerine göre İster Tamamen Statik Fırın Boyalı, İster AISI 304 Paslanmaz Çelikten veya Sadece Ürün Temas Yüzeyleri Paslanmaz Olarak Yapıyoruz.

 

Taneli Kuru Gıda İşleme Tesislerinde Makineleri Besleyen ve Ürün Transferi sağlayan Z Tipi Kovalı Elevatörler, PVC Bantlı Konveyörler, Helezonlar ile birlikte Tesis içerisindeki Kirli, Tozlu havayı Kontrol edebilen Toz Aspiratörleri, Siklonları ve Hava Kilitlerinin üretimini de yaparak, Siz Değerli Müşterilerimize ANAHAR TESLİM TESİS PROJELERİ SUNUYORUZ.

Standart Yer Fıstığı Eleme ve Boylama Tesisimizde;

 • Z Tipi Kovalı Elevatörler
 • Vibro Çöp Sasörü
 • Klasik Fırçalı Tip Katlı Eleme Boylama Makineleri
 • Üç Tekneli Süper Hassas Eleme Makinesi
 • Orta boy Temizleme ve Eleme Makinesi
 • Beş Katlı Boylama Makinesi
 • Seçme Bantlı Konveyörler
 • Yer Fıstığı Kabuk Soyma Makinesi
 • Yer Fıstığı Zar Soyma Makinesi
 • Ürün Bekletme Siloları
 • Taşıyıcı PVC Bantlı Konveyörler
 • Otomatik veya Manuel Tartım ve Çuvallama Kantarları
 • Otomatik veya Manuel Çuval Ağzı Dikiş Makineleri
 • Yükleme Bantları, Bulunmaktadır.

Bütçenize, Ürününüze ve Kapasitenize Uygun Projeler ve Çözümler için Bizimle İrtibata Geçiniz.

"Yer Fıstığı, Antep Fıstığı,  Şam Fıstığı,  Siirt Fıstığı,  Çam Fıstığı Eleme, Boylama Temizleme, Seçme, Ayırma, Kabuk Soyma Makineleri, Taşıma, Aktarma, Besleme, Depolama Sistemleri İmalatı, Kurulumu, İhracatı, Satışı"

Hemen Arayın veya Mesaj Atın: 0090 530 114 65 46 (WhatsApp, Viber, İmo) - info@elevatorsan.com

 

SUSAM ELEME TESİSİ

Elevatorsan olarak tohum tahıl ve bakliyat işleme ve iyileştime çözümleriri  anahtar teslimi tesis kurulumları ile hizmet veriyoruz.

 

Tohum, tahıl ve bakliyat işleme sektöründeki yılları aşan tecrübemizle müşterilerimizin taleplerini birleştiriyoruz. Alanında uzman mühendislerimiz, müşterilerimizin özel ihtiyaç ve taleplerini en üst düzeyde karşılamak için hassasiyetle çalışmaktadırlar.

 

Son teknoloji ile donatılmış düşük enerji tüketimi ve yüksek kapasite değerleriyle verimliliği her zaman en üst seviyede tutmak için yaptığımız AR-GE çalışmalarımızla yeni anahtar teslimi tesis projlerimizle hazırız.

Mevcut tesisini güncellemek verimliliği arttırmak isteyen müşterilrimize de optimum çözümler sunuyoruz.

 

Teknik detay ve anahtar teslimi tesis projelendirme ve danışmanlık için bize ulaşın.