BAKLİYAT ELEME TESİSİ

BAKLİYAT ELEME TESİSİ

Bakliyat Eleme Boylama Tesisi

Elevatorsan Innovation Teknoloji olarak, Yılların verdiği Tecrübe, İleri Mühendislik ve Yüksek Teknoloji ile Taneli Gıda ürünlerinin Hasattan Sonra İşlenmesi için gerekli Tüm Makine ve Ekipmanları Bilgisayar ortamında Üç Boyutlu Olarak Tasarlayarak, Lazer Kesim ve CNC Tezgâhlarında, Gıdaya Uygun ve CE Sertifikalı Olarak Üretiyoruz.

Tüm Bakliyat Çeşitleri, Nohut, Fasulye, Mercimek, Maş Fasulyesi, Bakla, Beyaz Fasulye, Barbunya, Kuru Fasulye, Mısır, Pirinç, Börülce, Bulgur, Demirhindi, Kırmızı Mercimek, Sarı Mercimek, Yeşil Mercimek, Bezelye, Soya Fasulyesi gibi ürünlerin İşlendiği Tesis Makineleri Üretiyoruz. Eleme, Temizleme, Boylama, İlaçlama, Kaplama, Parlatma, Seçme, Ayırma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Çöp, Saman, Toz, Kabuk, Kapçık, Taş, Toprak, Metal, Cam gibi istenmeyen yabancı maddelerden Temizlenmesi için gerekli Makineleri ve tüm bu işlemler sonunda Otomatik Tartım ve Çuvallama Sistemlerinin Üretimini Yapmaktayız. Tüm Üretimlerimizi Müşterilerimizin tercihlerine göre İster Tamamen Statik Fırın Boyalı, İster AISI 304 Paslanmaz Çelikten veya Sadece Ürün Temas Yüzeyleri Paslanmaz Olarak Yapıyoruz.

Bakliyat Temizleme ve Eleme İşleme Tesislerinde Makineleri Besleyen ve Ürün Transferi sağlayan Z Tipi Kovalı Elevatörler, PVC Bantlı Konveyörler, Helezonlar ile birlikte Tesis içerisindeki Kirli, Tozlu havayı Kontrol edebilen Toz Aspiratörleri, Siklonları ve Hava Kilitlerinin üretimini de yaparak, Siz Değerli Müşterilerimize ANAHAR TESLİM TESİS PROJELERİ SUNUYORUZ.

Standart Bakliyat Eleme ve Boylama Tesisimizde;

Hasattan Sonra İşlenmemiş mahsulün bakliyat eleme makinalarından geçirilerek Toz, Çöp, Kabuk, Kırık, Yetişmemiş içi Boş ve Bozuk tanelerden Temizlenir ve İşlenecek ürüne göre Elekleri değiştirilmiş olan bakliyat eleme makinalarına gönderilerek ürünün çeşidine ve cinsine göre taneler halinde boyutlandırılır. Daha sonra ürünler Çuvallama Kantar makinesi aracılığı ile istenilen ağırlıkta çuvallanır.

Elevatorsan Bakliyat İşleme Tesisleri gıda sektöründe önemli yeri olan Nohut, Fasulye, Mercimek vb bakliyatların yüksek verimli geliştirilmiş son teknoloji makinalarımızla maksimum seviyede temizlenmesini ve değerlenmesini hedeflemektedir

Müşterilerimizin Beklentilerine, Bütçelerine ve Uygun Mekanlarına göre Özel olarak tasarlayıp Üretimini, kurulumunu yaptığımız Standart Bakliyat Temizleme ve Eleme Tesislerimizdeki Makine ve Ekipmanlar;

1) Süper Hassas Bakliyat Temizleme Makinası Sayesinde; Ürün içerisinde ki çöp, saman, kabuk vs. gibi istenmeyen yabancı maddelerden ayrıştırılarak ön temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olunur. Daha sonra ürün Taş Ayırma Makinesine gönderilir.

2) Taş Ayırma Makinası Sayesinde: Ürün içerisinde üründen daha ağır öz kütleye sahip İstenmeyen taş, cam, toprak, gibi yabancı maddelerden temizlenmesi sağlanır. Daha sonra ürün içerisinde bulunan hafif taneli, cılız, yabancı maddelerden temizlenmesi için Hafif tane Ayırıcı Makinasına gönderilir.

3) Hafif tane Ayırıcı Makinası Sayesinde: Ürün içerisindeki Ana Temiz Üründen daha hafif olan Yetişmemiş Cılız, Zarar görmüş, Nemini kaybetmiş ve bu nedenle rengi bozuk ürünler Ayrılır. Bu makine ile Tesisimizde temizleme işlemi tamamlanır.

4) İsteğe Bağlı Olarak, Renk Ayırma Makinesi veya Seçim Bantlı Konveyör ile Temizlenmiş ürünler Paketlenmeden hemen önce Otomatik Sensör Kamera Sistemiyle Renk ayırma Makinelerinden veya Operatörler yardımıyla ışık altında son kez kontrol edilerek temiz ürün içindeki Renk Olarak Farklı Bozuk olanlar Seçilebilir. Daha tüm istenmeyen yabancı maddelerden temizlenmiş ve Piyasa değeri artmış olan Ana ürün istenilen ağırlıkta torbalanmak üzere 25-50 kg Otomatik Loadcelli Tartım Kantarına gönderilir.

5) Otomtik/Manuel Kantar ve Çuvallama Makinası Sayesinde de: İşlemi tamamlanmış olan ürünün istenilen ağırlıkta tartılmasını ve çuvallanmasını sağlanmış olunur. Tesis Sonunda Temizlenmiş ve Çuvallanmış Ürünler İstenilen Mesafelere taşıma bantları Sayesinde Transfer Edilir.

Tesis içerisinde ki Tüm Makineler arasında Taşıma Sistemi olarak Müşterilerimizin isteğine göre Dikey Kovalı veya Z Tipi Kovalı Elevatörler Tercih edilir.

Tüm Tesis içerisindeki ve Temizleme makinelerinden çıkan Kirli Tozlu havayı toplamak ve dışarı atmak için Yüksek Kapasiteli Toz Aspiratörleri ve Toz Siklonu Tercih edilir.

Tesis içerisindeki tüm makineleri ayrı ayrı veya Otomatik olarak hepsini birden kontrol edebilen Merkezi Elektrik Otomasyon panosu da En Son Teknoloji ve Yazılım ile En kaliteli Elektronik Cihazlar ve malzemeler Kullanılarak Tasarlanır, Hazırlanır Tesis kurulumundan Sonra Siz değerli müşterilerimize Kulanım ve bakım Eğitimi verilerek Teslim Edilir.

"Nohut, Fasulye, Mercimek, Maş Fasulyesi, Bakla, Beyaz Fasulye, Barbunya, Kuru Fasulye, Mısır, Pirinç, Börülce, Bulgur, Demirhindi, Kırmızı Mercimek, Sarı Mercimek, Yeşil Mercimek, Bezelye, Soya Fasulyesi Eleme, Boylama Temizleme, Seçme, Parlatma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Taşıma, Aktarma, Besleme, Depolama Sistemleri İmalatı, Komple Tesis Kurulumu, İhracatı, Satışı"

 

Hemen Arayın veya Mesaj Atın: 0090 530 114 65 46 (WhatsApp, Viber, İmo) - info@elevatorsan.com

  • Sosyal Medyada Paylaş: