BAKLİYAT GRUBU

  • BAKLİYAT GRUBU
  • Liste Türü :

BİR TERAZİLİ TORBALAMA KANTARI 25/50 Kg

Paketleme Makinası 2 kg ile 50 kg arası hazır çuvallara veya poşetlere otomatik ve hassas dolum yapmak için kullanılır. Çuvallar makineye standart olarak insan eli ile verilmektedir. İhtiyaca göre otomatik besleme sistemi yapılabilmektedir.. Makinenin temel görevi hazır olan paketlere hatasız ve hassas dolum yaparak iş gücünü azaltmaktır. İstenilen ölçülerde ve paketlenecek ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. 

3 TEKNELİ TEMİZLEME BOYLAMA

Standart veya özel istek üzerine imal ettiğimiz Tohum Bakliyat Temizleme ve Eleme Makinelerimiz ön temizleme ve boylama ünitelerinin birleşiminden meydana gelir. Tohum, Bakliyat ve hububatın hemen hemen tüm çeşitlerini temizleyebilir, eleyebilir. Ürünü temizledikten sonra isteğe bağlı şekilde iki-üç-dört-beş farklı sınıfa ayırabilen tasarımlarımız mevcuttur.

YATAY Z TİPİ KOVALI ELEVATORLER

Özellikle Tohum Bakliyat ve Kuruyemiş ile birlikte Gıda sanayinde Tüm tarım ürünlerinin ve Endüstriyel sanayide tüm toz ve taneli ürünlerin  dikey veya  yatay taşınmasında ihtiyaç duyulan bir makinedir. Özellikle kolay parçalanan, kırılganlığı yüksek hububat çeşitlerinin taşınmasında kullanılır. Taşıma esnasında oluşabilecek her türlü aşınma veya zararı en aza indirir. Kullanılacağı yere uygun ölçülerde, ve taşınmak istenen ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. Sabit ve seyyar modelleri vardır. 

SARKAÇ Z TİPİ KOVALI ELEVATÖR

Gıda sanayisinde tüm tarım ürünlerinin ve Endüstriyel sanayide tüm toz ve taneli ürünlerin dikey veya yatay taşınmasında ihtiyaç duyulan bir makinedir. Özellikle kolay parçalanan, kırılganlığı yüksek hububat çeşitlerinin taşınmasında kullanılır. Taşıma esnasında oluşabilecek her türlü aşınma veya zararı en aza indirir. Kullanılacağı yere uygun ölçülerde, ve taşınmak istenen ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. Sabit ve seyyar modelleri vardır.

EASY DUMP ELEVATOR

Elevatorsan Innovation Technology’nin kendine özgü yeni tasarımı olan ve easy dump kovalı elevatör ile tanışın. Genellikle Easy Dump yani kolay döküşlü elevatör olarak bilinen bu tip kovalı elevatör Tohum, Tahıl ve Bakliyat sektörlerinde yaygın olarak kullanılan standart dikey kovalı elevatör modeliyle elevatorsan ın yenilikçi teknolojisinin bir araya gelmiş halidir. Dikey kovalı elevatörlerin aksine ürün döküş noktasında ki farklı mekanizmasıyla taşınan ürünlerin en az zararlar istenilen noktaya iletilmesini sağlar, böylece dikey kovalı elevatörlerin bilinen en belirgin dezavantajını ortadan kaldırmış oluyoruz.

 

Elevatorsan yeniliklçi teknoloji ürünleri hassas taşıma yapabilen ve kullanıcının istediği kapasitede ürün taşıması yapabilir. Ayrıca Tamamen yerli üretim makinelerimiz son teknoloji kullanılarak üretimden önce alanında uzman mühendislerimiz sayesinde bilgisayar ortamında en ince detaylarına kadar üç boyulu olarak tasarlanır, sanal ortamda çalıştırılırdıktan sonra lazer kesim le üretime başlanır böylece üretim maliyetleri en aza indirilir ve tüketiciye en uygun fiyat sağlanır.

 

Easy Dump elevatör kısaca;

  1. Hassas bir şekilde yüksek kapasiteli taşıma yapabilir
  2. Tamamen cıvatalı sistem sayesinde kolaylıkla montaj edilir veya revize edilebilir,
  3. Ürünle temas eden ve temas etme ihtimali olan yerler 304-L kalite paslanmaz olarak üretilir.
  4. Kullanılan plastik kovalar gıdaya uyumlu sertifikalıdır.
  5. Motor ve reduktor de en kaliteli markalar tercih edilir
  6. Ana gövde ve başlıklarda ki gözetleme pencereleri sayesinde ürün akısı izlenir.

SEÇME BANTLI KONVEYÖR

Seçim bantlı konveyörler genellikle üretim hatlarında toplama ve besleme masası olarak kullanılırlar. Bu sayede biriktirme, ürün seçme, ürünlerin birbirine çarpmaması ve stoklama gibi fonksiyonlar gerçekleştirilebilir. Sonsuz, sağ-sol, indeksleme yöntemleri ile çalıştırılabilirler. Gıda, ilaç, ambalaj, su ve meşrubat, lojistik gibi sektörlerde sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. İsteğe göre ilave edilebilen Işıklandırma sistemi ile hassas ürün seçimi yapılabilir. Sektöre ve taşınacak ürüne göre paslanmaz, AISI 3014 ve DKP sacdan şaseleri imal edilebilmektedir.

HAFİF TANE AYIRMA

Hafif tane ayırma makinesi, esas üründen, bit yemiş taneler, tam gelişmemiş boş ve hafif taneler, ürünle aynı büyüklükte ama farklı ağırlıktaki yabancı maddeleri ürünün içerisinden ayırıp ürün kalitesini ve saflığını artırır. Temizlemeden çıkan ürün hafif tane ayırma makinasından geçirilerek ürün kalitesi arttırılır. Makine malzemenin özgül ağırlığına göre bir ayırım ve sınıflama yapmaktadır. Hafif tane makinası içerisinden geçen tohumların yeşerme (canlılık) oranını yükseltir.