BAKLİYAT GRUBU

  • BAKLİYAT GRUBU
  • Liste Türü :

YATAY Z TİPİ KOVALI ELEVATORLER

Özellikle Tohum Bakliyat ve Kuruyemiş ile birlikte Gıda sanayinde Tüm tarım ürünlerinin ve Endüstriyel sanayide tüm toz ve taneli ürünlerin  dikey veya  yatay taşınmasında ihtiyaç duyulan bir makinedir. Özellikle kolay parçalanan, kırılganlığı yüksek hububat çeşitlerinin taşınmasında kullanılır. Taşıma esnasında oluşabilecek her türlü aşınma veya zararı en aza indirir. Kullanılacağı yere uygun ölçülerde, ve taşınmak istenen ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. Sabit ve seyyar modelleri vardır. 

SARKAÇ Z TİPİ KOVALI ELEVATÖR

Gıda sanayisinde tüm tarım ürünlerinin ve Endüstriyel sanayide tüm toz ve taneli ürünlerin dikey veya yatay taşınmasında ihtiyaç duyulan bir makinedir. Özellikle kolay parçalanan, kırılganlığı yüksek hububat çeşitlerinin taşınmasında kullanılır. Taşıma esnasında oluşabilecek her türlü aşınma veya zararı en aza indirir. Kullanılacağı yere uygun ölçülerde, ve taşınmak istenen ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. Sabit ve seyyar modelleri vardır.

TEK TERAZİLİ TORBALAMA KANTARI 25/50 Kg

Paketleme Makinası 2 kg ile 50 kg arası hazır çuvallara veya poşetlere otomatik ve hassas dolum yapmak için kullanılır. Çuvallar makineye standart olarak insan eli ile verilmektedir. İhtiyaca göre otomatik besleme sistemi yapılabilmektedir.. Makinenin temel görevi hazır olan paketlere hatasız ve hassas dolum yaparak iş gücünü azaltmaktır. İstenilen ölçülerde ve paketlenecek ürüne göre özel kapasitelerde imal edilir. 

EASY DUMP ELEVATOR

Elevatorsan Innovation Technology’nin kendine özgü yeni tasarımı olan ve easy dump kovalı elevatör ile tanışın. Genellikle Easy Dump yani kolay döküşlü elevatör olarak bilinen bu tip kovalı elevatör Tohum, Tahıl ve Bakliyat sektörlerinde yaygın olarak kullanılan standart dikey kovalı elevatör modeliyle elevatorsan ın yenilikçi teknolojisinin bir araya gelmiş halidir. Dikey kovalı elevatörlerin aksine ürün döküş noktasında ki farklı mekanizmasıyla taşınan ürünlerin en az zararlar istenilen noktaya iletilmesini sağlar, böylece dikey kovalı elevatörlerin bilinen en belirgin dezavantajını ortadan kaldırmış oluyoruz.

 

Elevatorsan yeniliklçi teknoloji ürünleri hassas taşıma yapabilen ve kullanıcının istediği kapasitede ürün taşıması yapabilir. Ayrıca Tamamen yerli üretim makinelerimiz son teknoloji kullanılarak üretimden önce alanında uzman mühendislerimiz sayesinde bilgisayar ortamında en ince detaylarına kadar üç boyulu olarak tasarlanır, sanal ortamda çalıştırılırdıktan sonra lazer kesim le üretime başlanır böylece üretim maliyetleri en aza indirilir ve tüketiciye en uygun fiyat sağlanır.

 

Easy Dump elevatör kısaca;

  1. Hassas bir şekilde yüksek kapasiteli taşıma yapabilir
  2. Tamamen cıvatalı sistem sayesinde kolaylıkla montaj edilir veya revize edilebilir,
  3. Ürünle temas eden ve temas etme ihtimali olan yerler 304-L kalite paslanmaz olarak üretilir.
  4. Kullanılan plastik kovalar gıdaya uyumlu sertifikalıdır.
  5. Motor ve reduktor de en kaliteli markalar tercih edilir
  6. Ana gövde ve başlıklarda ki gözetleme pencereleri sayesinde ürün akısı izlenir.

SEÇME BANTLI KONVEYÖR

Seçim bantlı konveyörler genellikle üretim hatlarında toplama ve besleme masası olarak kullanılırlar. Bu sayede biriktirme, ürün seçme, ürünlerin birbirine çarpmaması ve stoklama gibi fonksiyonlar gerçekleştirilebilir. Sonsuz, sağ-sol, indeksleme yöntemleri ile çalıştırılabilirler. Gıda, ilaç, ambalaj, su ve meşrubat, lojistik gibi sektörlerde sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. İsteğe göre ilave edilebilen Işıklandırma sistemi ile hassas ürün seçimi yapılabilir. Sektöre ve taşınacak ürüne göre paslanmaz, AISI 3014 ve DKP sacdan şaseleri imal edilebilmektedir.

L TİPİ MODÜLER/PVC BANTLI KONVEYÖRLER

L Tipi Konveyör genellikle düz bir zeminden ürün alıp, yukarı ya da aşağı taşıma işlemlerinde kullanılır.Bantların üzerine, istenilen taşıma şekline göre yan bariyer ya da asker eklenerek, ürünün taşınma amacına uygun taşıma yöntemleri belirlenebilir. L Tipi Konveyör, isteğinize bağlı özel üretim yapılmaktadır. L tipi pvc bantlı konveyör daha çok ürünün taşınacağı yolun şekli gereği imal edilebilmektedir. Ürünün önce düz taşınması ve daha sonrasında yokuş çıkması veya inmesi gereken durumlarda kullanılmaktadır. L tipi pvc bantlı konveyör üzerinde , ürün yokuş çıkarken veya inerken kayma ihtimaline karşı , askerli ya da grip bantlı olarak bant seçimi yapılabilmektedir.

 Ayrıca operatör tarafından hız ayarı değiştirilmek istendiği takdirde , imalat aşamasında konveyör hız ayar panolu olarak tasarlanıp hazırlanabilir. L tipi pvc bantlı konveyör , enjeksiyon çıkış konveyörü yokuş çıkış konveyörüyokuş iniş konveyörü gıda taşıma konveyörü , yolluk ayırma konveyörü gibi istenen konveyörler için ideal seçimler olup farklı uygulamalar için de kullanılabilir.

Modüler bantlı konveyörler ‘in bantları birbirine eklenen baklalardan oluşmaktadır, bu özelliği bant değişimi, bant uzatma, kısaltma ve bakla yıpranmalarında rahatlıkla pimler çıkartılarak bant ayrılır ve tekrar pimle birleştirilir. Modüler Bantlı Konveyör, isteğinize bağlı özel üretim yapılmaktadır. Fiyat Konusunda Lütfen İletişime Geçiniz.

HAFİF TANE AYIRMA

Hafif tane ayırma makinesi, esas üründen, bit yemiş taneler, tam gelişmemiş boş ve hafif taneler, ürünle aynı büyüklükte ama farklı ağırlıktaki yabancı maddeleri ürünün içerisinden ayırıp ürün kalitesini ve saflığını artırır. Temizlemeden çıkan ürün hafif tane ayırma makinasından geçirilerek ürün kalitesi arttırılır. Makine malzemenin özgül ağırlığına göre bir ayırım ve sınıflama yapmaktadır. Hafif tane makinası içerisinden geçen tohumların yeşerme (canlılık) oranını yükseltir.