HAVA VE TOZ KONTROL

  • HAVA VE TOZ KONTROL
  • Liste Türü :

TOZ ASPİRATÖRÜ

Tamamen çelik konstrüksiyon’dan imal edilmiştir. Toz aspiratörleri değişik büyüklüklerde ve motor güçlerinde imal edilmektedir. Farklı kapasiteli aspiratörler, un fabrikalarında değişik makina gruplarının aspirasyonun da ve ayrıca irmik sasörlerinin aspirasyonunda da bu tip aspiratörler kullanılır. Firmamızın imal ettiği toz aspiratörlerinin motorları direkt akuple tipler olup, bu tipler aşağıdaki kolaylıkları sağlamaktadır.

PNÖMATİK ASPİRATÖR

Tamamen çelik konstrüksiyondan imal edilmiştir. Motor, motor sehpası ve döner rotor kısmından meydana gelir. Un fabrikalarının aspirasyon ve pnömatik taşıma sistemlerinde kullanılmaktadır. Fan, motor mili üzerine direkt bağlanmış ve motor rulmanları üzerinden dönmesi sağlanmıştır. Standart kapalı tip motorlardan ihtiyaca göre 30 kw’dan 90 kw’a kadar motor kullanılabilir.

TOZ SİKLONU

Toz siklonları, temizleme ünitesinde aspiratör çıkışına monte edilir. Hava kilidi ili birlikte ve havadaki tozların ayrılmasında kullanılır. Toz siklonları, temizleme ünitesinde aspiratör çıkışına monte edilir. Hava kilidi ile birlikte havadaki tozların ayrılmasında kullanılır.

JET SİKLONU

Filitre makinalarının süpürme ve pnömatik kumanda havası temini, kuru hava üreten wood pompa (blower) ile elde edilmektedir. Süpürme ve pnömatik kumanda havası, kurutma, su tutma ve hava tankı kullanmadan direkt Filitre kompresör bağlantısı ile yapılmaktadır. Filitre makinaları elektronik kontrol ünitesi ile kontrol edilebilen, pnömatik kumanda ve hızlı havalandırma valfleri ile venturi borularından oluşan komple bir sistemle donatılmıştır.