HELEZONLAR

  • HELEZONLAR
  • Liste Türü :

TOZ VE GRANÜL BESLEME HELEZONU

Vidalı helezonlar her türlü taneli ve toz maddelerin yatay şekilde taşınması için tasarlanmıştır. Vida şeklindeki yapraklarıyla taneli ve toz şeklindeki maddeleri yatay olarak taşımak, içten kaçırmalı veya ay yaprak şeklindeki modelleri ile ürünü karıştırmak veya tavlamak için kullanılırlar. Helezonlara amacına uygun olarak sağ veya sol yöne dönüşlü yapraklar uygulanabilir. Değişik kapasitelere göre tip ve modelleri mevcuttur. Ekstra taleplere göre komple “AISI 304” paslanmaz çelikten üretilebilir.

U TİPİ HELEZON

İstenilen kapasite ve uzunlukta imal edilebilen helezonlu konveyörler, çelik aksam komple AISI 304/316 kalite paslanmaz çelikten olabileceği gibi, helezon kısmı talep edilmesi durumunda epoksi korumalı st-52 hardox çelikten de imal edilebilir. Helezonlu konveyörler, kullanım yer ve amacına göre eğimli veya eğimsiz tipte olabilirler. Havuz tip helezonlu konveyör genellikle yığın ürünlerin taşınmasında kullanılır. Genellikle ürün taşınmasının sürekli kontrol edilmesi gereken proseslerde kullanılır. Açık ve ya kolay açılabilir kapak ile üretildiklerinden müdahale edilebilirlikleri yüksektir.

TÜP HELEZONLAR

Vidalı helezonlar her türlü taneli ve toz maddelerin yatay şekilde taşınması için tasarlanmıştır. Vida şeklindeki yapraklarıyla taneli ve toz şeklindeki maddeleri yatay olarak taşımak, içten kaçırmalı veya ay yaprak şeklindeki modelleri ile ürünü karıştırmak veya tavlamak için kullanılırlar. Helezonlara amacına uygun olarak sağ veya sol yöne dönüşlü yapraklar uygulanabilir. Değişik kapasitelere göre tip ve modelleri mevcuttur. Ekstra taleplere göre komple “AISI 304” paslanmaz çelikten üretilebilir

TAHIL AKTARMA HELEZONLARI

Çeşitli çap ve boyda olan seyyar helezonlar genel olarak hububat vb. toz veya taneli her türlü maddeyi bir yerden bir yere nakletmeye, kamyon yüklemeye ve boşaltmaya yarayan, işçilikten kazandıran kullanımı kolay makinalardır. Motorlu Helezonlar arpa, buğday gibi hububat, ayçiçeği, fasulye vb. bakliyat ürünlerinin yükleme ve boşaltma işlemleri ayrıca redüktörlü motor ile granül maddeler (plastik hammaddesi, Çimento vb.) ürünler için kullanılır. Elektrik motorundan kayış kasnak vasıtasıyla hareket alır. Motorlu helezonlar kapasitesi yükleme yüksekliği ve elektrik motor fazına göre 3 ana çeşidi vardır. Kapasitesine göre boru çapı 114-139-168-192-220 mm olmak üzere 5 model olarak imal edilmektedir. Yükleme yüksekliğine göre 4-6-8-10-12 metre olmak üzere 5 model olarak imal edilmektedir. Elektrik motor fazına göre 220 V iki faz ( sadece 114 ve 140 mm boru çapı için) ve 380 V üç faz olmak üzere 2 model olarak imal edilmektedir. Yükleme yüksekliği palanga halat sistemi ile ayarlanabilir.

HELEZON TİPİ KARIŞTIRICI

Elevatorsan Toz ve Granül Krıştırıcı, Toz Makinesi Karışım homojen kuru tozlar, granüller ve yapışkan pastalar karıştırılması için etkili ve çok yönlü bir karıştırma makinesi. Onun U-şeklinde odasının iç spiral karıştırıcı yenilikçi tasarımı sayesinde karıştırma için mükemmel bir sonuç verebilmektedir. Elevatorsan Toz karıştırma, toz veya macun kabının ucuna merkezi hareket eder ve aynı zamanda son merkeze. Bu tür üç boyutlu bir şekilde, toplam toz veya macun odası içinde karıştırılır. Kısa bir karıştırma süresi ve nispeten düşük güç tüketimi için idealdir. Ünite spiral karıştırıcı ile bir elektrik motoru, bir redüksiyon dişlisi, kaplin ve şaft oluşmaktadır. Mil her iki uçta da kovan ve PTFE bezi gövdesi ile kapatılır. Malzeme üst taraftan yüklenir, ve boşaltma merkezi alt tarafında yer almaktadır. deşarj yüksekliği şartının olarak ayarlanabilir, böylece malzemenin toz yüzen olmadan altındaki kabın içine boşalır.

MİXER KARIŞTIRICI

Toz ürünlerin en kısa sürede homojen bir şekilde karışmasında kullanılmaktadır. Talebe göre tamamı 304 ya da 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Boşaltma klapesi manuel ya da pnomatik olarak uygulanmaktadır. Helezon yardımı ile paketleme makinası, bunkere boşaltma yapacak şekilde üretilir. Çapa tipi kanatları sayesinde harmanlama yöntemi ile karışım yapmaktadır. Kapak emniyet swichi, ayarlanabilir çalışma süresi, acil stop gibi özelliklere sahiptir. İstek doğrultusunda Diyaframlı pompa yardımı ile sıvı püskürtme sistemi uygulanmaktadır.