TOHUM ELEME TESİSİ

TOHUM ELEME TESİSİ

Tohumluk Arpa Buğday Eleme ve İlaçlama Tesisi

Elevatorsan Innovation Teknoloji olarak, Yılların verdiği Tecrübe, İleri Mühendislik ve Yüksek Teknoloji ile Taneli Gıda ürünlerinin Hasattan Sonra İşlenmesi için gerekli Tüm Makine ve Ekipmanları Bilgisayar ortamında Üç Boyutlu Olarak Tasarlayarak, Lazer Kesim ve CNC Tezgâhlarında, Gıdaya Uygun ve CE Sertifikalı Olarak Üretiyoruz.

Tüm Tohumluk Tahıl Çeşitleri, Arpa, Buğday, Çavdar, Yulaf, Kara Buğday, gibi ürünlerin İşlendiği Tesis Makineleri Üretiyoruz. Eleme, Temizleme, Boylama, İlaçlama, Kaplama, Parlatma, Seçme, Ayırma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, Çöp, Saman, Toz, Kabuk, Kapçık, Taş, Toprak, Metal, Cam gibi istenmeyen yabancı maddelerden Temizlenmesi için gerekli Makineleri ve tüm bu işlemler sonunda Otomatik Tartım ve Çuvallama Sistemlerinin Üretimini Yapmaktayız. Tüm Üretimlerimizi Müşterilerimizin tercihlerine göre İster Tamamen Statik Fırın Boyalı, İster AISI 304 Paslanmaz Çelikten veya Sadece Ürün Temas Yüzeyleri Paslanmaz Olarak Yapıyoruz.

Tohumluk Temizleme, Eleme, İşleme, İlaçlama ve Torbalama Tesislerinde Makineleri Besleyen ve Ürün Transferi sağlayan Z Tipi Kovalı Elevatörler, PVC Bantlı Konveyörler, Helezonlar ile birlikte Tesis içerisindeki Kirli, Tozlu havayı Kontrol edebilen Toz Aspiratörleri, Siklonları ve Hava Kilitlerinin üretimini de yaparak, Siz Değerli Müşterilerimize ANAHAR TESLİM TESİS PROJELERİ SUNUYORUZ.

Standart Tohum Eleme ve İlaçlama Tesisimizde;

Arpa, Buğday Eleme İlaçlama Tesisi ile, Hasattan Sonra İşlenmemiş mahsulün eleme makinalarından geçirilerek Toz, Çöp, Kabuk, Kırık, Yetişmemiş içi Boş ve Bozuk tanelerden Temizlenir ve İşlenecek ürüne göre Elekleri değiştirilmiş olan eleme makinalarına gönderilerek ürünün çeşidine ve cinsine göre taneler halinde boyutlandırılır. Daha sonra ürünler Çuvallama Kantar makinesi aracılığı ile istenilen ağırlıkta çuvallanır, Torbalanır veya Kiloluk Paketlenir.

  • Kılçık Kıran Makinesi Sayesinde; Hasat işlemi sırasından başaktan ayrılmamış saplıu çöplü kaba ürünler parçalanarak tanelenmesi sağlanır. Başaktan çıkan ayrılan ürünler işlenmeye elenmeye hazır hale gelir. Bu işlem sırasında parçalanan başaklar, Saplar ve Çöpler Eleme esnasında Verimliliği artırır.

 

  • Radyal Tarar Makinesi Sayesinde; Hasat esnasında tarladan gelen toz, toprak, kabuk ve kapçık gibi hafif istenmeyen yabancı maddeler vakumlama yöntemiyle ana üründen ayrılır, temizlenir Bu sayede ürün daha sonraki aşamalarda daha verimli elenir ve temizlenir.

 

 

  • Çöp Sasörü Makinesi Sayesinde; Mahsül içindeki istenmeyen Ana üründen daha küçük toz kırık çöp gibi yabancı maddeler ve ana üründen fiziksel olarak daha büyük, iri olan yabancı maddeler temizlenir ilerleyen aşamalardaki hassas temizlemeye katkı sağlar.

 

  • Süper Hassas Bakliyat Temizleme Makinası Sayesinde; Ürün içerisinde ki çöp, saman, kabuk vs. gibi istenmeyen yabancı maddelerden ayrıştırılarak ön temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olunur. Daha sonra ürün Taş Ayırma Makinesine gönderilir.

 

 

  • Taş Ayırma Makinası Sayesinde: Ürün içerisinde üründen daha ağır öz kütleye sahip İstenmeyen taş, cam, toprak, gibi yabancı maddelerden temizlenmesi sağlanır. Daha sonra ürün içerisinde bulunan hafif taneli, cılız, yabancı maddelerden temizlenmesi için Hafif tane Ayırıcı Makinasına gönderilir.

 

  • Hafif tane Ayırıcı Makinası Sayesinde: Ürün içerisindeki Ana Temiz Üründen daha hafif olan Yetişmemiş Cılız, Zarar görmüş, Nemini kaybetmiş ve bu nedenle rengi bozuk ürünler Ayrılır. Bu makine ile Tesisimizde temizleme işlemi tamamlanır.

 

  • Sürekli Tip Tohum İlaçlama Makinesi Sayesinde; Tohumluk Arpa, Buğday tesis içinde Temizlendikten ve Yabancı maddelerden ayrıldıktan sonra Son aşamada Çuvallanmadan önce kullanılır.  Temizlenmiş ürünleri  haşerelere, mantarlanmaya veya yapı maddelerini korumak için hassas bir şekilde kimyasal ilaçlar ile kaplanmasında kullanılan bir makinedir. 

 

  • Kantar ve Çuvallama Makinası Sayesinde de: İşlemi tamamlanmış olan ürünün istenilen ağırlıkta tartılmasını ve çuvallanmasını sağlanmış olunur. Tesis Sonunda Temizlenmiş ve Çuvallanmış Ürünler İstenilen Mesafelere taşıma bantları Sayesinde Transfer Edilir.

Tesis içerisinde ki Tüm Makineler arasında Taşıma Sistemi olarak Müşterilerimizin isteğine göre Dikey Kovalı veya Z Tipi Kovalı Elevatörler Tercih edilir.

Tüm Tesis içerisindeki ve Temizleme makinelerinden çıkan Kirli Tozlu havayı toplamak ve dışarı atmak için Yüksek Kapasiteli Toz Aspiratörleri ve Toz Siklonu Tercih edilir.

Tesis içerisindeki tüm makineleri ayrı ayrı veya Otomatik olarak hepsini birden kontrol edebilen Merkezi Elektrik Otomasyon panosu da En Son Teknoloji ve Yazılım ile En kaliteli Elektronik Cihazlar ve malzemeler Kullanılarak Tasarlanır, Hazırlanır Tesis kurulumundan Sonra Siz değerli müşterilerimize Kulanım ve bakım Eğitimi verilerek Teslim Edilir.

" Tahıl Çeşitleri, Arpa, Buğday, Çavdar, Yulaf, Kara Buğday Eleme, Boylama Temizleme, Seçme, Parlatma, Taş Ayırma, Hafif tane Ayırma, Renk Ayırma, ilaçlama, kaplama, Taşıma, Aktarma, Besleme, Depolama Sistemleri İmalatı, Komple Tesis Kurulumu, İhracatı, Satışı"

 

Hemen Arayın veya Mesaj Atın: 0090 530 114 65 46 (WhatsApp, Viber, İmo) - info@elevatorsan.com

 

  • Sosyal Medyada Paylaş: