TOHUM VE BAKLİYAT ELEME MAKİNELERİ

  • TOHUM VE BAKLİYAT ELEME MAKİNELERİ
  • Liste Türü :

BİR TEKNELİ KIRIK ALMA BOYLAMA MAKİNESİ

Önceden temizlenmiş ya da temizlenmesine gerek duyulmayan ürünlerin iki farklı boya ayrılmasını veya içinde bulunan kırıkların alınmasını sağlayan bir makinedir.Tek Tekneli Boylama Makinesi, genel olarak Fotosorter’ın (Renk Ayırma) makinesinin alt kısmına yerleştirilmesi ile son kez kontrol amaçlı kullanılır. Opsiyonel olarak sabit veya mobil (tekerlekli) olarak üretilebilir.

BEŞ TEKNELİ ORTA BOY HASSAS TEMİZLEME VE BOYLAMA MAKİNESİ

Tohum, Bakliyat gibi kuru taneli ürünlerin elenmesi ve temizlenmesinde kullanılır. Makina üzerinde güçlü çekme kuvvetine sahip vakum sistemi bulunmaktadır. Ürün içerisindeki zayıf ve cılız taneleri vakumlama emme gücü tekniğiyle ayırır. Vakumlama işlemi 5 kez tekrar edilerek maksimum derecede temizleme gerçekleştirilmiş olunur. Makineye isteğe bağlı sayıda eleme teknesi eklenir. Bu elek sayesinde elek altı küçük parçacıklardan ayrılır. Resimdeki üç tekneli hassas temizleme ve eleme makinesinde dört boy ürün elde edilir. Teknede kullanılan elek hem temizleme hem de ürünü boyutlarına ayırmak için kullanılır. Bu makine ile sadece temizleme işlemi yapılabilmektedir.

ALTI TEKNELİ BAKLİYAT ELEME BOYLAMA MAKİNESİ

Ön temizlenmiş ya da temizlenmesine gerek duyulmayan ürünlerin 2-3-4-5-6-7 farklı boya ayrılmasını veya içinde bulunan kırıkların alınmasını sağlayan makinelerdir. Renk ayırma makinesinden öncede makinenin kapasitesini artırmak içinde kullanılabilir. İsteğe göre ürüne uygun kapasitelerde tek tekneli çift tekneli 3-4-5-6 tekneli modelleri mevcutur. Standardında seyyar ve sabit olmak üzere iki modeli vardır.

ÜÇ TEKNELİ SÜPER HASSAS TEMİZLEME ELEME MAKİNESİ

SÜPER HASSAS TEMİZLEME ELEME MAKİNESİ / ÖN TEMİZLEME VE ELEME

Tohum, Bakliyat Kuruyemiş Eleme Tesisi Eleği, Tohumluk Arpa Buğday Temizleme ve Eleme Tesislerinde ve Nohut Fasulye Mercimek gibi Bakliyat Eleme Tesislerinde kullanılan, Kuru taneli Tarım Ürünlerinin Hasattan sonra işlenmesi, istenmeyen yabancı, Sap, Çöp, Kabuk, Kırık, Taş, Toprak, Toz gibi yabancı maddelerden Temizlenmesi ve Elenmesi ve Elekleri Ürüne göre değiştirilerek Boylanması için geliştirilmiş bir makinedir.

 

LABORATUVAR TİPİ ANALİZ ELEĞİ

Sertifikalı Sebze Tohumları ve Bakliyatlar için Laboratuvar Tipi Küçük Analiz Eleme Maknesi. Vakumlu Temizleme Sistemiyle Ürün içindeki İstenmeyen Toz, Çöp, Kırık, Kabuk ve İçi Boş Tohumlar Temizlenir, Elenir.

ÇÖP SASÖRÜ

VİBRO ÇÖP SASÖRÜ

Elevatörsan Mühendislerinin ileri teknolojiyi kullanarak tasarladıkları vibro çöp sasörü Yüksek kapasitede eleme ve temizleme ile yüksek emiş gücüne sahip toz alma sistemiyle çevreye kesinlikle atık bırakmaz ve minimum bakım gerektirir. Tohum, Tahıl, Bakliyat, Hububat, Baharat ve Kuruyemiş temizleme tesislerinde ön temizleme, temizleme ve öğütmeye hazırlık ünitelerinde kullanılır.

Hasat sonrası tahıl içerisine karışmış olan (sap, saman, ot, çöp, kabuk, iri taş, vb.) istenmeyen yabancı maddelerden ve ince tozlardan ayrıştırılması için kullanılır. Ürün içindeki istenmeyen çöp, saman, başak vs yabancı maddelerden titreşim ile dışarıya iletilir. Elekleri kolaylıkla, Değiştirmek veya temizlemek için çıkarılabilir. Farklı büyüklüklere sahip elekler kullanılarak, Arpa, buğday, Nohut, Fasulye, Mısır, Pirinç,  Ay çekirdeği, Fındık, Fıstık, Badem gibi bir çok taneli ürünün Temizlenmesi için uygundur.

 

VİBRO ELEK

Ürünlerin sınıflandırılmasında, iç ve kabuğun ayrılmasında, işlemler öncesi ön eleme ünitelerinde ve ürünün  toz gibi yabancı maddelerden ayrılması için kullanılan bir makinadır. Elek sayısı isteğe bağlı olarak ayarlanabilir.

 Antep fıstığı, badem çekirdeği, kaysı çekirdeği, nohut gibi ürünlerde kullanılır. Vibrasyonlu elek teknolojisi ve farklı elek genişlikleri yardımı ile ürünleri tane boyutuna göre ayırmaya ve yabancı cisimlerden arındırmaya, aynı granül büyüklüğünde malzemelerin prosese girmesine yardımcı olur.

Elevatorsan Vibro elekler genel olarak güçlü konstrüksiyon yapısı olan ve maksimum eleme yapan makinelerdir. Vibro motorlarla titreşim hareketi sağlanan elek, giren ürünün istenildiği şekilde sınıflandırılmasını sağlar.

Elektrikli vibratörlerde prosesin durumuna göre vurma şiddeti ayarlanabilir. Bu sayede yüksek newtonluk bir vibratör bile istenilen küçük titreşim kuvvetini verir.

- Kompakt ve kolay taşınabilir.

- Tohum tesislerinde, büyük partilerin numunelendirilmesinde kullanılır.

- Sebze ve çiçek yetiştiricileri arasında popüler olan bu makine, tohum temizleme ve boylama için özel olarak üretilmiştir.

ELEK ÖNCESİ TEMİZLİK ELEĞİ

Tarım ürünleri içerisinde bulunan toz, kaba parça, çöp, saman vs. maddelerin temizlenmesinde kullanılan bir makinedir. Çöp Sasörü sadece ön temizlik için tasarlanmış bir makinedir. Zemine sabit olarak çalışır.

ELEK ÖNCESİ HAVALI TEMİZLEME

Elek öncesi Temizleme Eleği Temizlenecek ürün  içindeki yabancı maddeleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde ayırmada kullanılır. Farklı girişler kullanılarak çöp sasörü ve buğday fırçalarının çıkışında kullanılmaktadır. Radyal Tarar Üaerinde bulunan aspiratör ve siklon sistemi makinanın üzerinde olması, maliyet, enerji ve yer bakımından büyük avantajlar sağlar.

TRİYÖR

Buğdayın içerisindeki kırık ve uzun tanelerin ayrılmasında kullanılır. Tohum temizleme istasyonlarında, un ve irmik fabrikalarında başarı ile kullanılır.

TAŞ AYIRMA MAKİNESİ

Taş ayırıcı veya Taş Ayırma Makinası, bakliyat, hububat, kuru taneli tohumların içersisinde bulunan ,boyutları aynı fakat özgül ağırlıkları farklı olan taş, metal, cam, ve toprak gibi yabancı maddelerin üründen ayırt edilmesi için kullanılır. Tarım ürünlerinin tamamında ve özellikle hububat, bakliyat, susam, kimyon, çekirdekde oldukça etkilidir. Taş ayırma makinası yüksek vakum ile ürün içerisindeki hafif taneli yabancı maddelerden ve tozdan temzilenmesini sağlar.

Nasıl Çalışır ?

Ürün Besleme elevatoru yardımı ile bekletme silosuna alınan ürün buradan vibro iletici yardımı ile ana makineye aktarılır. Eksantrik sistemi ile yaratılan titreşim ve alttan yapılan hava etkisiyle tohumlar taş ve kendisinden ağır yabancı maddelerden ayırt edilir.  En iyi Sonucu elde etmek için Tabla Ayarı, Hava ayarı ve Ürün Akış Ayarı Kolaylıkla yapılırTemizlenen ürünün çuvallanması için çuvallama oluğu mevcuttur. 

Taş Ayırma Makinesi Özellikleri

Gelişmiş Teknoloji ve Üstün Mühendislikle Özel Tasarım

Lazer Kesim ile Hatasız Üretim

Elektrostatik Fırın toz boya

Bilgisayar destekli montaj hatlarında üretim

Ürün Besleme Hız kontrol cihazlı-Liner Besleme

Eksantrik motoru sabit hız.

Alt hava tedarik motorları sabit hız, hava basıncı manuel klape ayarlı. 

Tabla ayarı manuel. 

 

"Basınçlı Tip Taş Ayırma Makinesi, Vibro Taş ayırıcı, Taş Ayırma makinası, Taş Ayıklama makinesi, Taş ayırm Seperatörü, Taş makinesi, Taş seçme makinesi, Taş temizleme makinesi, Tek katlı Taş Ayırıcı, İki katlı taş ayırma Makinesi, Bakliyat Taş Ayırma, Tohum Taş Temizleme, Taş eleme makinesi, Kuru taş ayırıcı, Hububat taş ayırıcı, Buğday taş ayırıcı, fasulye taş ayırıcı, Destoner taş ayırıcı, Basınçlı tip taş ayırma makinesi, Tam otomatik taş ayırıcı, otomatik taş ayırma makinesi, Bakliyat tohum taş ayırma ve eleme, Taş tutucu, XXL taş ayırıcı, XL taş ayırcı, değirmen tipi taş ayırıcı, Vibrasyonlu taş ayırma, taş ayırma tablası, Katlı Taş ayırıcı, Taş ayırıcı imalatı, Taş ayırma makinesi fiyatları, taş ayırıcı üreticisi, tesis taş ayırma makinesi için bizimle irtibata geçiniz."

TOHUM İLAÇLAMA MAKİNESİ

Tohum ilaçlama makinesi Tohumluk Arpa, Buğday Tesislerinin olmazsa olmazıdır. Bir daha ki Dönem için muhafaza edilecek mahsüller  Tesis içinde Temzilendikten ve Yabancı maddelerden ayrıldıktan sonra Son aşamada Çuvallanmadan önce kullanılır.  Temizlenmiş ürünleri  haşerelere, mantarlanmaya veya yapı maddelerini korumak için hassas bir şekilde kimyasal ilaçlar ile kaplanmasında kullanılan bir makinedir.  İçerisinde bulunan özel tasarım püskürtme sistemiyle ilaç ve tohumlar buluşur.  Daha sonraki helezon karıştırıcı ile de homojen br karışım sağlanır Tohumlar eksiksiz, firesiz en ideal şekilde kaplanır. Ayrıca ürün yağlama işlemini de yapabilir. 

 

 

Nasıl Çalışır?

Besleme haznesinden  makineye alınan ürün, makine içersinde ürün dağıtım diski ile eşit bir şekilde makine kazan duvarına dağıtılır. Ürünler aşağıya inerken ilaç dağıtma diskinden dağılan ilaç ürünü kaplar. Karıştırıcılı tank içinde önceden hazırlanmış ilaç dağıtma çemberi üzerine püskürtülerek ürün üzerinde homojen dağılması sağlanır. Üzerinde ilaç bulunan ürün son olarak karıştırma helezonuna aktarılarak verimli ilaçlama işlemi gerçekleştirilir.Buradan üçüncü aşamaya gecen ürün karıştırma helezonunda ilaç ile tam anlamı ile kaplanır.  

İlaçlama makinemizin kontrolü mekanik ve otomatik olarak yapılabilmektedir.

 

HAFİF TANE AYIRMA

Hafif tane ayırma makinesi, esas üründen, bit yemiş taneler, tam gelişmemiş boş ve hafif taneler, ürünle aynı büyüklükte ama farklı ağırlıktaki yabancı maddeleri ürünün içerisinden ayırıp ürün kalitesini ve saflığını artırır. Temizlemeden çıkan ürün hafif tane ayırma makinasından geçirilerek ürün kalitesi arttırılır. Makine malzemenin özgül ağırlığına göre bir ayırım ve sınıflama yapmaktadır. Hafif tane makinası içerisinden geçen tohumların yeşerme (canlılık) oranını yükseltir.

KILÇIK KIRAN MAKİNESİ

Kılçık kıran Arpa ve buğday daki kılçıkları ayıklamak için tasarlanmıştır. Özellikle buğday kapçığının çıkarılması, yulaf, arpa ve sebze tohumu gibi birçok tohum çeşidinin kılçıklarından ayrılarak kalitesinin artırılması ve temizlenmesi için kullanılır. İsteğe bağlı olarak hızı değiştirilebilir isteneilen ölçülerde ve ürüne uygun kapasitede üretilir.