VİBRO ELEK

Ürünlerin sınıflandırılmasında, iç ve kabuğun ayrılmasında, işlemler öncesi ön eleme ünitelerinde ve ürünün  toz gibi yabancı maddelerden ayrılması için kullanılan bir makinadır. Elek sayısı isteğe bağlı olarak ayarlanabilir.

 Antep fıstığı, badem çekirdeği, kaysı çekirdeği, nohut gibi ürünlerde kullanılır. Vibrasyonlu elek teknolojisi ve farklı elek genişlikleri yardımı ile ürünleri tane boyutuna göre ayırmaya ve yabancı cisimlerden arındırmaya, aynı granül büyüklüğünde malzemelerin prosese girmesine yardımcı olur.

Elevatorsan Vibro elekler genel olarak güçlü konstrüksiyon yapısı olan ve maksimum eleme yapan makinelerdir. Vibro motorlarla titreşim hareketi sağlanan elek, giren ürünün istenildiği şekilde sınıflandırılmasını sağlar.

Elektrikli vibratörlerde prosesin durumuna göre vurma şiddeti ayarlanabilir. Bu sayede yüksek newtonluk bir vibratör bile istenilen küçük titreşim kuvvetini verir.

- Kompakt ve kolay taşınabilir.

- Tohum tesislerinde, büyük partilerin numunelendirilmesinde kullanılır.

- Sebze ve çiçek yetiştiricileri arasında popüler olan bu makine, tohum temizleme ve boylama için özel olarak üretilmiştir.

  • Sosyal Medyada Paylaş: